آب بندي ديوار حائل آب بندي ديوار حائل .

آب بندي ديوار حائل

تصاويري نيز كه براي كفپوش سه بعدي


تصاويري نيز كه براي كفپوش سه بعدي به كارگيري مي‌شود دقيقاً از همين روش يعني با توليد تغييرات گرافيكي بر روي تصوير سبب ساز مي‌شود كه بيننده دچار خطاي روءيت كرد بشود و تصوير را حقيقي و واقعي ببيند به اين تصاوير سه بعدي مي‌گويند .

خط مش
چاپ تصاوير براي كفپوش هاي سه بعدي براي فضاهاي داخلي ما مي تونيم اين تصاوير رو بر روي پارچه و كاغذهاي منحصر چاپ كنيم كه رطوبت رو از خودشان عبور ميدهند (در اصل خط مش استاندارد كفپوش اپوكسي سه‌بعدي همين است) و اون رو به‌وسيله‌ي پرايمر اپوكسي به تراز بچسبانيم و به حافظه اين‌كه هزينه‌ي اين جديد چاپ اكثر ميباشد معمولاً براي فضاهاي داخلي از استيكر هاي پشت چسب دار استفاده‌ي كنند رويكرد چاپ اين استيكرا يه اين‌گونه هست كه از جوهر اكوسالونت براي چاپ استفاده مينمايند جوهر اكوسالونت همان جوهري است كه براي چاپ بنر و استند استعمال مينمايند و از اون جايي كه هيچ حلالي در لاك‌هاي اپوكسي كه بر روي آن مي‌ريزند به كار گيري نميشود هيچ اتفاقي براي تصوير نمي يوفته .

آب بندي ديوار حائل

درواقع لاك اپوكسي پلي امين كه براي فضاهاي داخلي يك ماده‌ي خنثي مي‌باشد و هيچ مشكلي توليد نميشود . تنها دو نكته درزمينهٔ ي چاپ اين تصاوير است كه من پيشنهاد مي‌كنم به چاپخانه‌هايي كه تخصصشان چاپ اين تصاوير مي‌باشد مراجعه فرماييد .

نكاتي
در قضيه چاپ تصوير كفپوش سه بعدي: نكته اول: اينه كه بها با اهميت چاپ اين تصاوير به كيفيت تصوير كه قابليت چاپ در بعدها بلندمرتبه را داشته باشند و كيفيت عكس پايين نياد از اونجايي كه اين تصاوير فقط در سايت‌هاي فرنگي باقيمت‌هاي بالا به فروش مي رسد به‌صرفه مي باشد از چاپخانه‌هاي كه آرشيو جامعي از اين تصاوير دارا‌هستند استعمال كنيم .
نكته‌ي
دوم: من يكسري جا ديدم كه دادن بيرون براشون تصوير رو چاپ كردن ولي وقتي‌كه لاك رو بر روي تصوير ريختن جوهر كمي ادغام گرديده و كيفيت كار رو خيلي ذيل آورده و درواقع اين به استدلال ريختن لاك نمي باشد شما اگر آب هم رو اون تصوير بريزيد حاد ميشه و علت اون اينه كه كار ان چاپ خونه ها چاپ بنر و استند هستش كه به‌صورت يك‌بارمصرف به كار گيري مي‌شود به همين ياد از جوهرهايي كيفيت خوب ذيل استفاده مينمايند تا هزينه هاشون كمتر شود رويكرد
چاپ تصاوير براي كفپوش سه بعدي براي فضاهاي خارجي از
اون جايي كه براي فضاهاي خارجي با كفپوش اپوكسي مقاوم نسبت به روشنايي خورشيد و سايش (به ادله رفت و امد زياد) باشد از لاك انتي يوي و ضد سايش به كارگيري ميكنيم اما موردي كه هست اينكه در اون كفپوش از رزين پلي آرزو انتي يوي استفاده ميكنند كه ماده‌اي فرار و گريز در اين مواد به كار گيري ميشود كه سالونت بيس مي‌باشند يعني ماده‌ي حلالي در اون به فعاليت ميبرند كه در بازه كوتاه‌ تري رزين خشك شود و آن جوهر اكوسالونت راه و روش حل مي كند و جنس خويش استيكر كه از پلاستيك هست را حاد مي‌كند و خود استيكر توده مي گردد را حل ان اين مي باشد كه تصوير را بر روي پارچه و يا اين كه صفحه منحصر به فرد با جوهري كه از جنس گرافيت (جوهر مغز مداد) است چاپ شود و با پرايمر اپوكسي چسبانده شود
نكته: به موادي از محصول پلي اميد نمي‌توانيد در يك مرحله اكثر از يك ميلي‌متر قطر دهيد .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۹:۴۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

درز بندي و آب بندي نماي ساختمان

درز بندي و آب بندي نماي ساختمان از اصول مهندسي و جز لاينفك پروژه مي باشد نفوذ هواي سرد و گرم و همچنين آب به باطن ساختمان آسايش ساكنين را كاهش خواهد داد و مصرف سوخت را تا بيست و پنج درصد بالا مي برد .

بسيار پيش مي آيد كه نماي ساختمان انقطاع از اين‌كه نوساز باشد يا ديرين ساز، رطوبت بيرون ساختمان را به درون ساختمان منتقل كند و در نتيجه ديوارهاي داخلي ساختمان جراحت ديده و در شراي مدت متعددي از اين قضيه بگذرد رنگ ديوار و چه بسا وسايلي كه در درون خانه با ديوار تماس دارا هستند را با زخم روبرو ميكند .

اما در نماهاي شيشه اي و كامپوزيت شاهد ورود بي واسطه آب باران به باطن ساختمان مي باشيم كه مضاعف آزار دهنده است .

موارد
كاربرد آب بندي كردن نما : به منظور جلوگيري از نفوذ باران و همچنين رطوبت از آببند كردن نما به كارگيري مي شود .

آب بندي ديوار حائل

آب بندي كردن نما از نفوذ سوزوسرما و همينطور گرما در فصول مختلف به داخل ساختمان پرهيز ميكند .

آب بندي كردن نما از شوره زدگي نما جلوگيري مي‌كند .

يك عدد از مهم‌ترين كاربردهاي آب بندي كردن نما را ميتوان در جلوگيري از آلودگي نما نام برد .

از مواد گوناگوني به مراد آب بندي كردن نماي ساختمان به كار گيري مي شود كه چسب هاي پلي اورتان و همچنين سيليكون از مهمترين اين مواد مي‌باشند .

چسب
هاي زمينه به كارگيري در آب بندي كردن نما: يكي از چسب هايي كه مقاومت مضاعف خوبي در برابر رطوبت داشته و همينطور امكان رنگ خوري و سمباده پذيري بسيار خير دارااست و در آببند كردن نما به كارگيري مي شود، چسب پلي اورتان مي باشد .

از چسب هايي كه به مراد چسباندن قطعات شيشه به عمل ميرود و براي چسباندن كاشي، آلومينيوم و سراميك هم كاربرد دارد، چسب سيليكون مي باشد .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۳۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

بنا هاي بتني در برابر مواد خوردنده بر مبنا اپوكسي

وشش
محافظتي بنا هاي بتني در برابر مواد خوردنده بر مبنا اپوكسي


شرح
:
BETOGARD SN-125 يك رنگ اپوكسي فارغ از حلال جهت حفاظت سطوح بتني هست . اين رنگ جهت اجرا در نواحي ساحلي و جذر و مدي ايده آل مي‌باشد به صورتيكه پس از غوطه وري در آب هم به واكنش پخت ادامه مي دهد . اين رنگ بر روي سطح ها مرطوب قابل اجرا بوده و با فايده گيري از سيستم اپوكسي تصحيح گرديده امكان اجراي اين رنگ در محفظه هاي در معرض جو هم وجود داراست .

 


خواص و اثرات :
چسبندگي
خوب بر روي سطوح خشك و مرطوب قابليت
پخت در پايين آب مقاومت
نوري دوچندان عالي به عنوان يك سيستم حفاظتي استمرار
و قدمت طولاني مقاومت
در برابر يون كلر و نمكهاي مو جود در آب دريا غير
سمي و قابل استعمال در محيطهاي بهداشتي

آب بندي ديوار حائل
مورد ها
كاربرد :
سازه
هاي بتني و فلزي نواحي ساحلي و فرا ساحلي نواحي
جذر و مدي اسكله ها و كشتي ها سدها
و تصفيه خانه ها

اندازه
مصرف :
ضخامت پيشنهادي اين رنگ 250 تا 500 ميكرون مي باشد و مقدار رنگ مصرف شده 400 تا 800 گرم خواهد بود .

 

آماده
سازي سطح :
تراز زيرآيند بايد منزه و عاري از هرگونه آلودگي باشد . پيش از اجراي پوشش، همه سطح هاي بايستي مطابق استاندارد ISO8504 فراهم سازي شوند . كثيفي سطح هاي و نمكهاي محلول بايستي با آب جديد شستشو شوند . روغن و چربي بايستي مطابق استاندارد SSPC-SP1 به وسيله حلال شستشو شود . همگي سطح هاي را بوسيله دستگاه سندبلاست يا ابزارهاي مخصوص مطابق استاندارد a2 ½ (ISO 8501-1) فراهم سازي نمائيد . در صورتيكه در بين عمليات مهيا سازي تراز و اجراي رنگ BETOGARD SN-125 فاصله هنگامي وجود داشته باشد عمليات آماده سازي ميكرومتر توصيه مي‌گردد . پروفايل سطح برابر 50 تا 70 ميكرومتر توصيه مي شود .

 

اختلاط
:
BETOGARD SN-125 در دو بسته بندي غير وابسته عرضه مي‌شود . همواره دو بسته بندي را به طور بدون نقص با هم ادغام فرمائيد . ادغام بايد در مدت كاربردي (POT LIFE) ذكر شده اجرا گردد .

مقدمه دو جزء را به طور غيروابسته در تحت ميكسر ادغام نماييد؛ سپس بخشي از B (جزء سياه ) را به بخشي از A اضافه كرده به نحوي كه ظرف كاملا تخليه شود .اختلاط دو جزو رنگ بايد با استعمال از همزن برقي (دريل+پره) با حداكثر سرعت 300 تا 400 دور بر دقيقه چهره پذيرد . تا حصول اطمينان از اختلاط بي نقص و دستيابي به رنگ طوسي يكنواخت كار اختلاط را ادامه دهيد .

توجه 1 : هميشه آن مقدار از مواد را با هم تركيب نماييد كه حداكثر تا 30 دقيقه موضوع به كارگيري قرار بگيرد .

اعتنا 2 : رعايت ظريف نسبت هاي دو جزو رنگ الزامي مي باشد و هيچ زمان نسبت ها را تغيير‌و تحول ندهيد .

منش
اجرا :
رنگ اپوكسي را مي توانيد به وسيله ايرلس ، غلطك و يا مداد گيسو اجرا كنيد . خوبتر مي‌باشد اين رنگ در دو لايه اجرا گردد به طوريكه دوم قبل ازخشك شدن لايه اوليه اجرا شود . در صورتيكه بين دو اجرا بيش از24 ساعت فاصله باشد، تراز لايه اول بايستي مهيا سازي شود .

 

مشخصات
فيزيكي و شيميايي:
وضعيت
فيزيكي مايع ويسكوز رنگ
: جزء1 سفيد
جزء2 سياه

مخلوط خاكستري
وزن
مخصوص(g/cm3) : 1/0±4/1 نسبت
ادغام اجزا ( وزني ( A:B: 3:1 درصد
جامد حجمي : 100 مقاومت
در برابر آب دريا : عالي چسبندگي
به بتن ((N/mm2 : 3- 5/2 ( عمده از پيوستگي بتن )


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۳۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

آب بندي سرويس هاي بهداشتي

آب بندي سرويس هاي بهداشتي، يا عايق كاري در برابر آب و رطوبت در سرويس بهداشتي ، حمام و استخرها به دليل اين كه اين فضاها به طور دائمي در معرض آب هستند، امري اضطراري مي باشد . در خيلي از مواقع عدم آب بندي و عايق كاري درست خدمت هاي بهداشتي مشكل ها فراواني را براي ساكنين منازل، ساختمان ها و استخرها ايجاد مي نمايد .

يكي از نكات كليدي كه سبب به پيروز يا اين كه ناموفق شدن آب بندي و عايق كاري رد برابر آب و رطوبت در اماكني كه بازخورد مستمر با آب دارند مي شود، اعتنا و يا عدم دقت به محل اتصال ديوار هاي با كف و سقف است . از آن جايي كه ديوارها و سقف و كف در محل تقاطع اتصال ضعيفي دارا‌هستند و هم حركت بنا اي كه ناشي از تنش هاي حاصل از بار گذاري و باربرداري يا انبساط و انقباض مي باشد، كه اكثر تايم ها در اين محل ها پديدار مي شود . اين نقاط اهميت خاصي در آب بندي پيدا مي كنند و معمولا شروع نفوذ آب و رطوبت از اين محل هاست .
نكته بعدي داراي اهميت بعدي در روش چيدمان كاشي ها و سراميك هاست . دقت گردد كه هنگام نصب كاشي و سراميك درز در بين آن ها الگوي اثبات و معيني داشته باشند نگهداري پهناي درزها ، نكته كليدي ديگري در پيروزي يا اين كه عدم پيروزي آببندي در خدمت هاي حمام ، دستشويي و … . است . براي اين كار از ابزاري به اسم اسپيسر هم ميتوان به كار گيري كرد .

آب بندي ديوار حائل
آببندي
سرويس هاي بهداشتي آببندي
خدمت هاي بهداشتي
نقاط
با اهميت خيس در آببندي خدمت ها آببندي
درز دربين ديوارها و كف سرويسهاي بهداشتي
آببندي
سرويس هاي بهداشتي نمونه
هاي فاصله ساز يا اين كه اسپيسر(Spacer)


آب بندي و عايق كاري خدمت هاي بهداشتي ، سرويس بهداشتي ، توالت ، خزينه و يا اين كه استخر ها و حوض ها بسته به اين كه مواد و مصالح به فعاليت رفته در كف و ديوارها از چه جنسي باشد، اشكالات و تبعات ويژه خويش را خواهد داشت . به طور مثال براي در خدمت هاي بهداشتي و حمام كه اكثر از كاشي و سراميك به كارگيري مي گردد خود مصالح جراحت ظاهري نمي بينند، البته عدم درزبندي درست ميان كاشي ها و سراميك ها سبب ساز عبور آب از درزها و نفوذ به فضاهاي همسايه مي شود . همچنين انباشت آب و رطوبت در پشت كاشي و سراميك ها باعث بروز پوسيدگي و آلودگي هاي بهداشتي در پس مسئله آن ها مي گردد .

نقص‌ ديگر داراي ارتباط با اين فضاها در رخ عدم آب بندي و عايق كاري صحيح خدمت هاي بهداشتي و حمام ، در ديوار هاي بيروني قابل مشاهده مي‌باشد . ديوارهاي بيروني بسته به جور اندود يا اين كه پوشش شان عارضه هاي گوناگوني نشان مي دهند . براي نمونه در صورتيكه گچ باشد به صورت شوره زدگي و قابل انعطاف شدن گچ و به مرور يار با ورم كردگي و ريزش گچ ها همراه خواهد بود . در شراي پوشش رنگي داشته باشد رنگ ها ترك خورده و پوسته مي نمايند و در نهايت مي ريزند . در مسئله مصالح ديگر نيز نظير كاغذ ديواري نيز موارد فوق راست گو ميباشند . در تمام مراحل آب بندي بايستي به اين نقاط اعتنا ويژه اي گردد . و در نقطه پايان تمام پروسه كار در نقاط اتصال ديوار و كف، از ماستيك ها و خميرهاي آب بند كننده با خاصيت كشسان يا الاستيك و يا اين كه به كار گيري از جزئيات اجرايي صحيح و مطلوب مي باشد .

به كارگيري
از ماستيك براي آب بندي استعمال
از ماستيك براي آب بندي

به طور كلي در بيشتر ساخت و ساز هاي ميهن براي آب بندي خدمت هاي حمام ، سرويس بهداشتي و استخر از قير به صورت ايزوگام يا قيرگوني به كار گيري مي شود . پس از شكل گيري كف و ديوارها در ساختمان كه معمولا كف بتن يا سيمان است، ديوارها فارغ از اين كه مصالح آن ها هر چه باشد سيمان كاري گرديده و پس از آن لايه هاي قيري فراهم گرديده ذيل عنوان ايزوگام يا قيرگوني استعمال مي گردد .

مزايا و معايب سيستم هاي پايه قيري در جاي خود بحث مي شود، اما دست‌كم اختلال اين سيستم خلل چسپيدن و اتصال مصالح بعدي به آن هاست . اين مسئله در درون سرويس هاي دستشويي و حمام با چندين ضربه انگشت قابل لمس مي باشد . به طوري كه در هر جا صداي ضربه ها بم و كوبه اي گردد نشانگر آزاد شدن اتصال كاشي و سراميك از بستر مي باشد . و در اين نقاط كاشي و سراميك اصطلاحا خودشان را ول كرده اند .

نمايشگر
ويديو
00:00
04:13

 


ماستيك
چيست؟ ماستيك، يك چسب ساختماني با كيفيت بالا است . كه معمولا براي اتصال سقف، ديوار و كاشي كف، بتن، آسفالت، چرم و پارچه به كارگيري مي شود . از ويژگي هاي ماستيك مي بضاعت و توان به چسبناكي و ضد آب بودن، مقاوم در برابر تغيير‌و تحول شكل و استمرار آن اشاره كرد . ماستيك با داشتن موقعيت خميري، در ساختمان به عنوان يك سيلر يا پركننده به كار گيري مي شود .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۶:۱۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

آرماتور بندي ديوار ها

يك عدد از اصولي كه همواره در اجراي بنا هاي بتني زمينه دقت قرار گرفته و تاثير بسزايي بر استحكام آنان مي گذارد آرماتوربندي است . آرماتوربندي مقاومت كششي سازه را ارتقاء مي بخشد و آن را در برابر تنش هاي محيطي مستحكم مي نمايد . اين رويكرد از پاراگراف اساسي ترين خط مش ها در ساخت ساختمان هاي امروزي به شمار مي آيد و بنا را از حيث اصول مهندسي قابل قبول مي كند . در آرماتوربندي بايستي از ميلگرد با مقدار هاي مناسب به كار گيري نمود تا بنا از استحكام واجب برخوردار شود . در اجراي آرماتوربندي، ميلگردها با نظمي مختص در كنار يكديگر قرار مي گيرند و اتصال آن ها از روش بست هاي فلزي و يا جوشكاري سرد مي باشد . آرماتوربندي به صورت ميله هاي خميده و در نيز قفل شده براي ايجاد ستون و فونداسيون ساختمان و به رخ چند ميله بي آلايش كه در كنار نيز قرار گرفته اند براي سقف سازي اجرا مي گردد . خم نمودن ميلگردها براي آرماتوربندي با به كار گيري از راه و روش هاي متفاوت صورت مي گيرد كه هر كدام از آن ها براي سازه هاي گوناگون مناسب مي‌باشند . در كل آرماتوربندي به سه راه و روش آرماتوربندي منظم، گره اي و كرواتي انجام مي شود . در هر سه رويكرد براي كنار هم نگه داشتن ميلگردها از جوشكاري سرد به كارگيري مي گردد زيرا جوشكاري عادي به عامل عدم توليد انعطاف پذيري حتمي سبب ساز به كاهش استحكام كششي آرماتور مي شود .
آرماتوربندي از مزاياي پايين برخوردار است:

آب بندي ديوار حائل
مقاومت بنا بتني با به كارگيري از آرماتوربندي در برابر عواملي نظير آتش و رطوبت بالا مي رود .
بتني كه دارنده آرماتور مي‌باشد مستمند به هزينه محافظت ندارد .
ساخت بنا هاي بتني در مقايسه با سازه هاي فلزي به مهارت كمتري نياز داراست .
يكي از مهمترين عواملي كه مانع از انحراف ساختمان از حالت ابتدايي خويش مي شود، آرماتوربندي است .
با استعمال از آرماتوربندي بتن را مي توان به شكل هاي مختلف درآورد .
بتن آرمه در مقايسه با بقيه مصالح ساختماني از اقتدار تراكم سازي بالايي برخوردار مي‌باشد .
آرماتوربندي نقش مهمي در ارتقاء مقاومت كششي سازه ايفا مي كند .
براي توليد ستون ها، فونداسيون و سدها آرماتوربندي شايسته ترين آيتم براي ارتقا مقاومت بنا مي‌باشد .
بخوانيد!
بتن و خصوصيت هاي آن منش
هاي بستن ميلگرد با به كار گيري از سيم مفتول صورت قرارگيري ميلگردها در آرماتوربندي نقش مهمي در بتن ريزي و اين كه بتن به نقاط متفاوت برسد ايفا مي كند . هنگام ايجاد ستون هايي كه در آنان از ميلگرد سايز گرانقدر به كارگيري گرديده تلاش فرمائيد براي آرماتوربندي و قالب فضاي بيشتري در نظر بگيريد تا بتن به تمام نصيب ها برسد . براي قسمت هايي پايين خيس در آرماتوربندي بايستي از عايق به كارگيري شود تا مانع از رسيدن رطوبت خاك به سازه و تخريب آن شد . پيشين از بتن ريزي، آرماتور مطلقا بايد بوسيله مهندسين محاسبه شود چون ممكن مي باشد در اثر جا به جايي و يا اين كه بقيه امور ساخت و ساز سيم مفتول آن پاره شود . از اين رو در شراي سيم مفتول ميلگردها راحت و يا گشوده شده بايد نسبت به بستن دوباره آن مبادرت نمود .
ميلگردهايي كه براي آرماتوربندي به كار مي مراحل به دو شيوه بسته مي شوند:
رويه
ضربدري
در اين شيوه دو ميلگرد روي نيز قرار گرفته و سيم مفتول به صورت ضربدري در ذيل و روي آنان قرار مي گيرد . آن گاه انتهاي دو رمز سيم با به كارگيري از انبردست به يكديگر پيچ و محكم مي گردد . در پايان كار بيش تر سيم مفتول به سمت پايين خم مي شود تا تيزي نوك آن مشكلي ايجاد ننمايد .

شيوه
بستن از كنار
در اين راه و روش وقتي ميلگردها روي يكديگر قرار گرفتند، سيم مفتول از زير ميلگرد پاييني رد گرديده و پس از عبور از كنار ميلگرد بالايي بسته مي شود . اين رويكرد بستن ميلگرد راه كرواتي نام دارااست و براي آرماتوربندي سقف و فونداسيون ساختمان مسئله به كار گيري قرار مي گيرد .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۱:۰۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

تلاش مواد نفوذگر كريستال شونده

تلاش
مواد نفوذگر كريستال شونده :
مواد نفوذگر كريستال شونده بر مبنا مواد سيماني و مواد شيميايي عكس العمل پذير مي‌باشد . اين مواد با توليد واكنش شيميايي، بتن را از عمق آببندي مي كنند .

تأثير آب بندي ناشي از دو واكنش معمولي مي باشد عكس العمل شيميايي و برخورد فيزيكي . بتن طبيعت شيميايي داراست . زمانيكه ذرات سيمان هيدراته مي شوند واكنش في مابين آب و سيمان سبب ساز به دشوار شدن بتن و تشكيل توده صلب مي شود . همچنين اين برخورد محصولات فرعي ساخت مي نمايد كه بصورت آهك آزاد 5/3 % وزني بتن را مشتمل بر مي شوند در منافذ جان دار هستند و در وضعيت سكون در بتن مي مثل .

آب بندي ديوار حائل

آب بندي كريستالي گونه ديگري از مواد شيميايي را به تركيب بتن مي افزايد . زمانيكه مواد نفوذگر كريستال شونده در تماس با بتن قرار مي گيرند عامل ها فعال آن‌ها آغاز به نفوذ در منافذ مويين بتن مي نمايند و پروسه انتشار شيميايي اتفاق مي افتد . تئوري پشت انتشار، مهاجرت محلول با دانسيته بالاتر به سمت محلول با دانسيته پائين خيس تا مدت تعديل مي‌باشد . بنابراين وقتي كه بتن پيش از اعمال سيستم آب بندي با آب اشباع مي باشد يك محلول با دانسيته شيميايي پائين فيس گرفته و آب بندي كريستالي بر بتن اعمال مي شود محلول با دانسيته شيميايي بالا در سطح تشكيل مي شود و فرايند تكثير شيميايي را رويكرد اندازي مي نمايد . مواد شيميايي آب بندي كريستالي بايد به سمت آب ( محلول با دانسيته پائين ) سفر كنند تا محلول تعديل شود .

مواد شيميايي آب بندي كريستالي در بتن پخش مي شوند و در دسترس فرآورده جانبي هيدراسيون بتن قرار گرفته و به برخورد شيميايي اجازه وقوع مي دهند . وقتي اين دو گروه مواد شيميايي ـ متاع جانبي هيدراسيون سيمان و مواد كريستالي ـ در حضور رطوبت در كنار نيز قرار مي گيرند برخورد شيميايي واقعه مي افتد . در اثر اين واكنش ميليون ها كريستال نامحلول تشكيل گرديده و لوله هاي مويين، تركها و منافذ را مسدود مي كنند . تشكيل اين ساختار كريستالي تنها در حضور رطوبت رخداد مي افتد و لذا در منافذ، مجراهاي موئينه و تركهاي حاصل از عده شدگي تشكيل مي شود . با ورود آب، آببندي كريستالي شكل مي گيرد و سوراخها، منافذ و تركها را آببند مي كند . مواد نفوذگر كريستال شونده بصورت يك دست با بتن درآمده و بتن را جزئي از سيستم آببندي مي نمايند . ساختار كريستالي تشكيل شده و با ادامه انتقال مواد شيميايي به آب، اين رشته كريستالي بلندتر مي شود . واكنش تا اتمام مواد شيميايي كريستالي يا اين كه اتمام آب ادامه مي يابد .

مواد كريستال شونده به صور متعدد قابل مصرف مي‌باشند . فرم مايع آن به عنوان افزودني آببند كننده بتن استعمال گرديده و به ادغام بتن در حين مراحل بچينگ پلانت و يا به تراك ميكسر مجهز در سايت افزوده مي شود . فرم پودري آن بصورت پاشش خشك بر سطوح بتني افقي نو و يا اين كه بصورت مخلوط با آب به عنوان پوشش بر سطح ها بتني ديرين و نو ( اعم از افقي و يا عمودي ) قابل مصرف ميباشد .

بدليل مقاومت بالاي اين سيستم ها در برابر فشار هيدرواستاتيك مثبت و منفي، سيستم آب بندي نفوذگر كريستال شونده، مطمئن ترين سيستم در آببندي و حفظ مخازن آب، تصفيه منزل هاي فاضلاب، تونلها، منهولها و چاله شيرها (valve pits)، سازه هاي زيرزميني، ديوارهاي حائل و . . . مي باشد .

تكنولوژي كريستال شونده دوام و كارائي سازه هاي بتني را افزايش داده و هزينه هاي تعميرات را كاهش مي دهد و از بتن در برابر تأثير دست اندركاران شيميايي خورنده نگهداري مي كند .

خواص آب بندي حاصل از مواد نفوذگر كريستال شونده هميشگي مي باشد . بدليل اين كه تشكيل كريستالها در داخل بتن چهره مي گيرد و در مرحله وجود ندارد قابليت و امكان ترك شدن و تخريب آن مانند غشاها و سيستم هاي آب بندي سطحي و لايه اي منتفي مي باشد . لذا چه بسا در فيس برداشته شدن لايه، سيستم آب بندي مختل نمي شود .

آببندي كريستالي به طور كامل با بتن سازگار بوده، چسبندگي عالي به بتن توليد مي نمايد مقاومت بتن را در برابر سيكل هاي ذوب و يخ ارتقا مي دهد و به جهت كاهش تكثير يون كلرايد، ميلگردهاي فولادي را در برابر خوردگي مراقبت مي نمايد .

علي رغم اينكه سيستم هاي نفوذگر كريستال شونده نفوذ آب از شيوه منافذ مويين را مسدود مي كنند به بتن اجازه تنفس داده و به كيورينگ و كسب مقاومت بتن ياري مي نمايند .

از مهم ترين مزاياي سيستم آب بندي كريستالي خاصيت خود ترميم شوندگي (Self-healing property) آن مي‌باشد . اين سيستم حاذق هست تركهاي موئين استاتيك حاصل از توده شدگي (Shrinkage) تا عرض mm 4/0 ( 400 ميكرون ) را با تشكيل نانو كريستال ترميم نمايد و بازدارنده عبور آب از اين تركها گردد .

آب بندي كريستالي نسبت به مواد شيميايي در محدوده PH در ميان 11 - 3 در تماس مداوم و در بين 12 - 2 در تماسهاي دوره اي مقاوم ميباشد . رطوبت و اكسيژن تأثير منفي بر اين تيم محصول ها ندارند .

ممانعت
از تخريب بتن با به كار گيري از تكنولوژي كريستالي :
با به كار گيري از مواد نفوذگر كريستال شونده مي بضاعت و توان از بتن در برابر آسيب هاي بخش اعظمي محافظت نمود و بر كارداران مخرب زيادي غلبه نمود .
از جمله مواردي كه مي بضاعت و توان از اين تكنولوژي در تقابل با دست اندركاران مخرب به كار گيري نمود عبارتند از :
آب اضافي اختلاط : استفاده آب بيش از حد مجاز در توليد بتن منجر به آسيب هاي بدون شوخي چون كاهش مقاومت فشاري، ارتقاء تركهاي ناشي از جمع شدگي، ارتقا اندازه تخلخل و ضعف آب بندي ، كاهش مقاومت در برابر سايش و فرسايش، و كاهش استمرار مي شود .

آب اضافي اختلاط كه بيش از آب مسئله نياز براي روند هيدراسيون ميباشد منافذ و مسيرهاي موئينه در بتن باقي مي گذارد كه نهايتا مسير ورود آب و مواد شيميايي به بتن خواهند بود . نفوذ آب و مواد شيميايي خورنده زيرا كلرايدها، سولفاتها و دي اكسيد كربن منجر به تخريب بتن به مرور مدت مي شوند .

سيستم نفوذگر كريستال شونده با تشكيل كريستالهاي نامحلول رخنه‌ ها و منافذ را مسدود كرده و تركها را طي فرآيند خود ترميم شوندگي پر مي نمايد . كريستالها در تمامي مسيرهاي آب تشكيل مي شوند: باطن تركها، منافذ مويين و . . . به جاي كاهش تخلخل بتن، با به كارگيري از كاهنده هاي آب، اعصاب و روان كننده ها و فوق اعصاب كننده ها، تشكيل كريستالي بامسئوليت پركردن و مسدود كردن تخلخل ها در بتن شده و به عنوان جزو مستمر و جدائي ناپذير و يكپارچه با بنا در مي آيند . كريستالها با ايجاد ساختار شبكه اي (Cross-linked) و متراكم (Dense) در عده بتن آن را نفوذ ناپذير مي نمايند .

كاور بتني ناكافي : قرار گرفتن ميلگردهاي تقويت كننده فلزي در فاصله نزديك از سطح فرنگي بتن باعث به كنار گذاشتن خوردگي، تخريب در اثر سيكل هاي ذوب و يخ، و خوردگي ميلگردها مي شود . زمانيكه كاور بتني روي ميلگردها به حد كافي نباشد شبكه هاي فولادي در معرض خوردگي و زنگ زدگي قرار مي گيرند . از آنجا كه سرعت انبساط و انقباض فلز پايين تأثير تغييرات دمايي، با بتن متمايز ميباشد . انبساط فلز باعث ايجاد نيروهاي داخلي در بتن مي شود . زمانيكه اين نيروها از مقاومت كششي بتن بيشتر مي شوند بتن كنار گذاشتن مي خورد .

همينطور در بتن هاي نفوذپذير با كاور ناكافي، آب و مواد شيميايي خورنده به راحتي به بتن نفوذ كرده و به شبكه ميلگردها دسترسي مي يابد .

وقتي فلز در معرض محيط خورنده قرار مي گيرد خوردگي رخداد مي افتد و كنار گذاشتن خوردگي يك عدد از عواقب آن مي‌باشد . سيستم آب بندي كريستال شونده مي تواند تأثير منفي كاور ناكافي را تا حد متعددي خنثي كند . اين سيستم نسبت به مواد شيميايي در محدوده PH در ميان 11 - 3 در تماس مداوم و ميان 12 - 2 در تماس هاي دوره اي مقاوم مي‌باشد . اين سيستم در برابر نفوذ آب و مواد شيميايي بداخل بتن مقاومت كرده و دسترسي آن‌ها را به ميلگردهاي تقويت كننده محدود مي نمايد . همينطور در صورت مصرف اين سيستم، تركهاي موئين، ترميم گرديده و مسير عبور آب و فاكتورهاي مخرب مسدود مي گردد .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۳۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

خواص و اثرات اب بندي

شرح
:
BETOGARD SN-125 يك رنگ اپوكسي فارغ از حلال جهت حفاظت سطح هاي بتني مي‌باشد . اين رنگ جهت اجرا در نواحي ساحلي و جذر و مدي ايده آل مي باشد به صورتيكه پس از غوطه وري در آب نيز به برخورد پخت ادامه مي دهد . اين رنگ بر روي سطح هاي مرطوب قابل اجرا بوده و با استفاده گيري از سيستم اپوكسي اصلاح شده قابليت اجراي اين رنگ در محفظه هاي در معرض جو هم وجود دارد .

 


خواص و اثرات :
چسبندگي
عالي بر روي سطح ها كم آب و مرطوب قابليت
پخت در پايين آب مقاومت
نوري بسيار خوب به تيتر يك سيستم حفاظتي دوام
و عمر طولاني مقاومت
در برابر يون كلر و نمكهاي موجود در آب دريا غير
سمي و قابل استفاده در محيطهاي بهداشتي

آب بندي ديوار حائل
موردها
كاربرد :
سازه
هاي بتني و فلزي نواحي ساحلي و فرا ساحلي نواحي
جذر و مدي اسكله ها و كشتي ها سدها
و تصفيه منزل ها

ميزان
مصرف :
ضخامت پيشنهادي اين رنگ 250 تا 500 ميكرون مي باشد و ميزان رنگ مصرف شده 400 تا 800 گرم خواهد بود .

 

آماده
سازي تراز :
تراز زيرآيند مي بايست منزه و عاري از هرگونه آلودگي باشد . پيش از اجراي پوشش، همگي سطوح بايد مطابق استاندارد ISO8504 آماده سازي شوند . كثيفي سطح هاي و نمكهاي محلول بايستي با آب نو شستشو شوند . روغن و چربي بايستي مطابق استاندارد SSPC-SP1 به وسيله حلال شستشو شود . همه سطح هاي را به وسيله دستگاه سندبلاست يا اين كه ابزارهاي مخصوص مطابق استاندارد a2 ½ (ISO 8501-1) آماده سازي كنيد . در صورتيكه في مابين عمليات فراهم سازي مرحله و اجراي رنگ BETOGARD SN-125 فاصله هنگامي وجود داشته باشد عمليات فراهم سازي ميكرومتر سفارش مي شود . پروفايل سطح برابر 50 تا 70 ميكرومتر پيشنهاد مي شود .

 

اختلاط
:
BETOGARD SN-125 در دو بسته بندي غير وابسته عرضه ميگردد . همواره دو بسته بندي را به طور بدون نقص با هم مخلوط فرمائيد . تركيب بايستي در برهه زماني كاربردي (POT LIFE) ذكر گرديده اجرا گردد .

ابتدا دو جزو را به طور مستقل در زير ميكسر ادغام نماييد؛ آنگاه قسمتي از B (جزء سياه ) را به جزو A بيش تر كرده به نحوي كه ظرف كاملا تخليه شود .اختلاط دو جزء رنگ بايد با استفاده از همزن برقي (دريل+پره) با حداكثر سرعت 300 تا 400 دور بر دقيقه صورت پذيرد . تا حصول اطمينان از اختلاط بدون نقص و دستيابي به رنگ طوسي يكنواخت عمل اختلاط را ادامه دهيد .

اعتنا 1 : هميشه آن ميزان از مواد را با هم مخلوط نمائيد كه حداكثر تا 30 دقيقه زمينه استعمال قرار بگيرد .

اعتنا 2 : رعايت دقيق نسبت هاي دو قسمتي از رنگ الزامي مي باشد و هرگز نسبت ها را تغيير و تحول ندهيد .

شيوه
اجرا :
رنگ اپوكسي را مي توانيد به وسيله ايرلس ، غلطك و يا اين كه مداد موي اجرا فرمائيد . بهتر هست اين رنگ در دو لايه اجرا گردد به طوريكه دوم قبل ازخشك شدن لايه اوليه اجرا شود . در صورتيكه في مابين دو اجرا بيش از24 ساعت مسافت باشد، سطح لايه اوليه مي بايست آماده سازي شود .

 

خصوصيات
فيزيكي و شيميايي:
حالت
فيزيكي مايع ويسكوز رنگ
: جزء1 سفيد
جزء2 سياه

تركيب خاكستري
وزن
مخصوص(g/cm3) : 1/0±4/1 نسبت
مخلوط اجزا ( وزني ( A:B: 3:1 درصد
جامد حجمي : 100 مقاومت
در برابر آب دريا : عالي چسبندگي
به بتن ((N/mm2 : 3- 5/2 ( عمده از پيوستگي بتن )

دوران
خشك شدن :


دما

 

قابل
لس
اجراي
لايه بعدي


كم آب
شدن كامل
حداقل

حداكثر

15
جايگاه سانتيگراد
9
ساعت
32
ساعت
3
روز
13
روز
25
درجه سانتيگراد
6
ساعت
24
ساعت
2
روز
7
روز
40
درجه سانتيگراد
4
ساعت
18
ساعت
1
روز
4
روز

توجه: مقطع زمان كم آب شدن به ضخامت پوشش اعمال گرديده بستگي دارد و تمام داده ها اين كاتالوگ بر شالوده ضخامت فيلم كم آب توصيه شده است .

برهه زماني
كاربردي (POT LIFE):
دماي
رنك (درجه سانتيگراد) 15 25 40 مقطع
كاربردي (دقيقه) 70 45 20 اعتنا : با ازدياد حجم انباشت رزين و هاردنر پس از اختلاط، ارتقاء دماي رنگ سريعتر و در سود برهه زماني كاربري كوتاهتر خواهد شد .

 


ملاحظات :
دوران
محافظت : يك سال در بسته بندي اوليه حالت
مراقبت : ظرف در بسته، دور از رطوبت و يخزدگي و تابيدن بي واسطه نوروفروغ خورشيد شايسته ترين
داي محافظت : 10+ تا 30+ سكو سانتيگراد گونه
بسته بندي : جموع 14 كيلوگرم ( جزءA سطل 5/10 كيلوگرمي ، بخشي از B سطل 5/3 كيلوگرمي )


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۴:۲۹ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

روشهاي آب بندي سازه هاي بتني


براي بتنهايي در بنا هاي هيدروليكي همچون مخازن بتني، سد، كولينگ تاورها، كانالها و يا اين كه سازه در مجاورت سطح آب زيرزميني، روشهاي آب بندي متفاوتي دارند كه خاصيت ضد آب بودن بسيار حساس مي باشد . براي ضد آب نمودن بنا ها عمدتأ از دو شيوه ذيل به كار گيري مي گردد كه از نظر اجرايي هر يك منزلت يگانه خود را دارد .

۱)
آب بندي با افزودني ها در حين توليد بتن: افزودنيهاي
بتن از نظر عملكرد مشتمل بر پايين مدل هاي متعدد مي شود كه هر كدام بسته به حالت ممكن، نياز سازه و يا منظور صاحب كار تعيين و اجرا مي گردد كه در ادامه به آن ها اشاره مي گردد:
۱-۱) آب بندي با استعمال از افزودني ميكرو دانه ها: اين افزودني ها با لبريز كردن حفره ها و لوله هاي مويينه در بتن منجر افزايش تراكم و متعاقبأ كاهش نفوذ پذيري مي شود . اين تيپ مصالح مشتمل بر ميكروسيليسها، نانو سيليس ، خاكستر بادي (Fly Ash)، پوزولانهاي روباره اي و يا مصنوعاتي از آنان مانند ژل ميكروسيليس مي شوند .

۲-۱) آب بندي با استعمال از افزودني اصلاح گر همت خمير سيمان: همان گونه كه مي دانيد خمير سيمان وظيفه چسباندن سنگدانه هاي جانور در بتن را بعهده دارااست . هرچه توانايي چسبانندگي خمير سيمان ارتقاء يابد به به عبارتي نسبت قابليت و امكان پيوند في مابين دانه اي ارتقا يافته و ذرات سيمان با اقتدار بيشتري سنگدانه ها را تسلط و به يكديگر مي چسباند .

۳-۱) آب بندي با استفاده از افزودني كريستال شونده: كارايي اين دسته افزودني در مقياسي همچون افزودني هاي خويش ترميم كننده بتن مي باشد . رفتارشان در باطن بتن به اين فيس ميباشد كه وقتي كه در درون بتن قرار داشته باشند و نفوذ آب در بتن فيس دهد، آب نفوذ يافته در بتن ، اين مواد و آهك آزاد واكنش داده و شكفته مي شوند . اين شكفتگي يا كريستاله شدن منجر انسداد مجراي مويينه حركت نشتي آب در بتن مي شود . در اين شيوه آب به هر عمقي از بتن نفوذ كند، كريستال شونده ها نيز نفوذ مي نمايد و مجاري را بطور بي نقص مي بندد .

۲)
آب بندي با پوشش هاي روي مرحله بتن : پوشش آب بندي سطحي بتن به دو گونه نفوذ گرها و پوشش هاي لايه ساز تقسيم مي شوند .

۱-۲) لايه سازها همچنان كه از سيستم نامگذاريشان مشخص است، بصورت لايه عايق فعاليت مي كنند . اين سيستم رنج گسترده اي از متريالهاي مبنا را دربرگيرنده مي شوند كه عموما بر پايه پليمر مي باشند . مواد شالوده اي كه از آن بتوان نام پيروزي پلي يورتانها، اپوكسي ها و اكريليكها مي باشند . اين مصالح پايه با اندكي تغييرات در ساختارشان و تصحيح در راستاي بهبود عملكرد، امكان به كارگيري در وضعيت متفاوت را دارند .

۲-۲) نفوذگرها عملكرد متفاوتي دارند و در راستي ادله آب بند كنندگي كريستالهايي از مال كلسيم ميباشند كه در حضور رطوبت در باطن لوله هاي مويينه بتن پرورش و محل تراوش را مي بندند . براي اين فرآيند از دو تكنولوژي متعدد و كارا فايده برده مي شود . يك عدد پروسه رو به پرورش تكثير كلسيم ها در مسير لوله هاي مويينه مي باشد و ديگري انتقال يوني كريستالها به داخل بتن مي باشد .

گاها براي مواقعي خاص همچون مخازن و كانالهاي انتقال فاضلابهاي شهري يا صنعتي و تصفيه خانه ها از پوشش هاي آب بند كننده و توامان با مقاومت بالا در برابر خوردگي به كار گيري مي شود . از اينرو ضروري است پيشين از مبادرت براي انجام عمليات آب بندي با اعتنا به وضعيت موجود از متخصص فني اينكار مشاوره گرفت .

آب بندي ديوار حائل

۳)
آب بندي به راه تزريق: در قوانيني خاص ممكن است حجم آب مسئله نفوذ به حدي بالا باشد كه عملا قابليت استعمال از ملاتها ميسر نباشد . در حقيقت فشار بالاي آب مورد تراوش عملا هر نوع ملاتي كه در مسيرش قرار گيرد را شسته و پس مي زند . هر چند براي اينكار دسته خاصي از ملاتها وجود داراست كه به سرعت خودداري از نفوذ آب كند، ولي بدليل عدم دسترسي يا گراني آن، نمي توان بعنوان فرمان كلي از آن ياد كرد .

براي عمليات تزريق قطعاتي با صورت و شمايل و مقدار يك قلم به اسم پكر در مسير تراوش آب تعبيه كرده و عمليات تزريق را با استفاده از پمپ هايي با توان حدود ۲۰۰ توشه تزريق مي شود . معمولا فشار تزريق زياد به ندرت و براي موارد صنعتي همچون سدها به كارگيري مي شود و عموما در تزريقهاي عادي اين عدد به حدود ۳۰ تا ۱۰۰ توشه محدود مي شود . موادي كه براي آب بندي تزريق مي شوند يا پلي يورتانهاي تك و دو جزئي مي باشند و يا ژل هاي سه جزئي . تفاوت اين دو در جور عملكردشان مي باشد و در واقع ژل ها اكثر در مواردي كه توامان نياز به آب بندي و ارتقا گنجايش باربري عضو مي باشد استفاده مي گردد . لبريز كاربردترين گونه مواد براي آب بندي پلي يورتانهاي تك جزئي به هم پا ACTIVATOR مي باشد .

انستيتو ملي تعميرات بتن ارائه دهنده خدمات مشاوره، تأمين مصالح و اجراي پروژه هاي آب بندي ، آب بندي مخازن، آب بندي كولينگ تاور، آب بندي گودي آسانسورها، آب بندي طبقات منفي ساختمانها، آب بندي آلبوم سد ، آب بندي پشت بام، آب بندي تونل و… با خدمت رساني گروهي از اساتيد خبره و اعضاي هيئت علمي دانشگاه، مهندسين كار آزموده و زمان ديده و متخصص ها فن اي .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۳:۵۰ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

آب بندي سطح ها بتني

آب
بندي سطح ها بتني | آب بندي ديوار حائل | فروش مواد آب بندي بتن مواد آب بندي بتن جهت آب بندي ديوارحائل ، استخر - بنا هاي بتني از سه منظر استمرار ، سود برداري و زيبايي تهيدست آب بندي مي باشند . آب بندي بنا هاي بتني گوياي نظر تمهيدات واجب براي پرهيز از نفوذ يا عبور آب يا اين كه ساير مايعات از مدت بتن مي باشد .خط مش هاي مختلفي براي آب بندي بتن وجود دارااست .سه
منش عمده آب بندي بنا هاي بتني ، آب بندي در حين توليد ، آب بندي به منش پوشش هاي سطحي يا اين كه نفوذگر ، آب بنديبه روش تزري
سازه هاي بتني از سه منظر دوام ، منفعت برداري و زيبايي نيازمند آب بندي مي باشند . آب بندي بنا هاي بتني گوياي لحاظ تمهيدات لازم براي پرهيز از نفوذ يا عبور آب يا بقيه مايعات از مقطع بتن مي باشد .منش هاي مختلفي براي آب بندي بتن وجود دارد .سه منش بخش اعظم آب بندي بنا هاي بتني ، آب بندي در حين توليد ، آب بندي به منش پوشش هاي سطحي يا اين كه نفوذگر ، آب بنديبه راه و روش تزريق مي باشد .

بايد دقت داشت كه آب بندي بتن در اكثري از مواقع با وجود اينكه ما شاهده ورود آب از گوشه اي و خروج آن از سمتي ديگر نيستيم به لحاظ تداوم بنا داراي اهميت بالايي مي باشد .

واضح هست كه مطمئن ترين رويه و كارآمد ترين روش همواره آب بندي بنا هاي بتني با به كارگيري تمهيدات در حين ايجاد مي باشد . اين امر مي توانايي با به كار گيري از كاهش نفوذپذيري بتن ، استفاده از افزودني هاي بتن آب بند كننده و نصب واتراستاپ آب بند كننده بتن يا اين كه به كارگيري از پوشش هاي آب بندي در جهت فشار مثبت تحقق يابد .

اما متاسفانه با اين وجود در بسياري از مواقع مشاهده مي شود به عارضه ها اقتصادي و يا اين كه عدم تدبير كافي سازندگان و تصميم گيران اين سيستم آب بندي در سازه هاي بتني فيس نمي گيرد .

لذا در اين رخ در گام دوم مي توان براي آب بندي بتن از يك عدد از دو خط مش رايج آب بندي بنا هاي بتني يعني آب بندي به منش تزريق رزين هاي پلي يورتان و اپوكسي و يا خط مش آب بندي با به كارگيري از انواع پوشش هاي آب بندي استعمال كرد . لازم به ذكر است كه پوشش هاي آب بندي دارنده گون هاي مختلفي مي باشند كه هر يك متناسب با موقعيت منفعت برداري و محدوديت هاي مالي و اجرايي، انتخاب و قابل به كارگيري مي باشند .لذا آنچه در اين ميان مي تواند در گزينش شيوه آب بندي بتن مسئله دقت باشد لحاظ حداكثر تداوم آب بندي بنا هاي بتني مي باشد .

از
پاراگراف اشكال پوشش هاي آب بندي بتن مي توانايي به موردها تحت اشاره كرد :
پوشش
آب بندي كننده نفوذگر و كريستال شونده بتن
پوشش
آب بند كننده پليمري سيماني دو جزئي بتن
پوشش
آب بند كننده پلي يورتان و اپوكسي بتن
پوشش
آب بند كننده پلي يروتان بتن
پوشش
آب بند كننده اكروليكي بتن
پوشش
آب كننده سيلوكسان بتن
و
بقيه انواع پوشش هاي آب بندي بتن
از مزاياي استعمال از آب بندي به رويه تزريق رزين پلي يورتان و اپوكسي مي بضاعت و توان به قابليت و امكان از اجراي آب بندي در فاشر مثبت و منفي ، حداكثر دوام بنا بتني به علت دوري از ورود آب به بنا و سرعت بالاي اجرا مي باشد . از مشكل‌ها بيشتر اين رويه آب بندي بتن ، تخصص بالاي مورد نياز ، نياز به امكانات خاص و گرانقيمت قضيه نياز و ارزش گرانتر اين راه آب بندي بتن مي باشد .

اين
شركت عمليات آب بندي سازه هاي بتني را به دو رويه جانور در جهان و ايران يعني آب بندي بتن به خط مش عايق سطحي و
رويه
آب بندي بتن به راه تزريق رزين پلي يورتان و اپوكسي انجام مي دهد :
آب
بندي بتن به رويكرد عايق سطحي :
اين
رويكرد آب بندي بتن بر مبناي ايجاد لايه نفوذ ناپذير در مرحله بتن شكل گرفته مي‌باشد كه در حالا حاضر بسته به موقعيت بنا و
منفعت
برداري از سازه با استفاده از مواد هاي آب بندي بتن با پايه ها ي متفاوت و توليدي موسسات معتبر جهاني مثل انجام مي
شود .

رويكرد
آب بندي بتن با استفاده از تزريق رزين پلي يورتان و اپوكسي:
اين
راه و روش آب بندي بتن بر مبناي تزريق رزين هاي پلي يورتان و اپوكسي يك جزئي و دوجزئي با پمپ اختصاصي تزريق در محلهاي نفوذ آب
مي باشد كه باعث آب بندي جسم بتن از داخل و عمق بتن مي گردد .

 

حتمي به ذكر مي‌باشد كه راه و روش پيشنهادي اين شركت براي آب بندي سازه هاي بتني همواره آب بندي بتن به منش تزريق مي باشد .

در
اكنون حاضر اين شركت به تيتر يك عدد از نادر شركت هاي داراي امكانات تخصصي ، تجربه و توانمندي در موضوع آب بندي بتن با
استعمال از تزريق رزين پلي يورتان و اپوكسي مي باشد .

 

 

 

 

 

 

مزاياي
عمده آب بندي بتن به روش تزريق زرين هاي پلي يورتان و اپوكسي:
آب بندي جسم بتن و عدم ورود آب به داخل بتن و جلوگيري از اثرات مخرب ورود آب به بتن مثل خوردگي و . . .

امكان
آب بندي بتن از هر دو سمت بنا ( آب بندي بتن در فشار مثبت و فشار منفي )
امكان
آب بندي بتن در محلهاي با دبي آب بالا
مقاومت
اين روش آب بندي بتن در برابر فشار معكوس آب
قدمت
طولاني اين روش آب بندي بتن
امكان
آب بندي تركهاي بتن با بعد ها مختلف
امكان
آب بندي بتن در محيط هاي مرطوب و سازه هاي در درحال حاضر سود برداري
سرعت
بالاي اجرايي عمليات قضيه لحاظ آب بندي بتن

آب بندي ديوار حائل
كلينيك فني بتن كشور‌ايران با تفكر ساخت مركزي تخصصي و كاربردي در قضيه ارائه خدمات فني مهندسي ، بازرگاني و آموزشي در تراز مملكت و منطقه شيوه اندازي شده مي‌باشد .

كلينيك فني بتن ايران، اولين و تنها مجموعه فني و مهندسي با محوريت بتن در مرحله مرز و بوم مي باشد كه توانسته با ارائه سرويس ها متنوع و تخصصي قدمي جديد و البته كارآمد در ميدان صنعت بتن ميهن بردارد . اين فرمان سبب شده تا كارشناسان و مهندسي فعال در عرصه بتن مملكت با در اختيار داشتن مجموعه كارآمد در كنار خويش رويكرد دشوار اجراي پروژه عمراني را با اطميناني بيشتر و با كيفيت تر بردارند .

كلينيك فني بتن ايران، با به كارگيري مجموعه هاي كارشناسي ، اجرايي ، تخصصي ، بازرگاني و آموزشي از بين فعالان و متخصص ها بتن پررنگ كشور همواره كارايي داراست تا با اولويت قراردهي كيفيت و تخصص سبب افزايش مرحله كيفي ، مهندسي و اجرايي پروژه ها و با رفتن مرحله عملي دست اندركاران گردد .

در اين راستا ، كلينيك فني بتن جمهوري اسلامي ايران فعاليت خود را در سه شاخه فني و مهندسي ، آموزش و بازرگاني انگيزه دهي و پيگيري نموده و مي كند .

بخش مهندسي و اجرايي كيلينيك فني و تخصصي بتن : بر هيچ كس پوشيده نمي باشد كه ارتقا كيفيت و استمرار پروژه ها عمراني و سازه هاي بتني در حين ايجاد و سود برداري نيازمند سوق به سمت ارائه خدمات تخصصي و هدفمند مي باشد . اين امر به خصوص در پروزه تخصصي و حساس تر مانند تعميرات و نوسازي سازه هاي بتني كه بازدهي و سود گيري از آن ها صفر يا صدي مي باشد ، رنگ و بوي بدون شوخي تري به خويش مي گيرد . از اين رو گروه كلينيك فني و تخصصي بتن ايارن با در اختيار گيري امكانات تخصصي ، گروه مهندسي و كارشناسي و نيروهاي اجرايي متبحر و آموزش چشم خدماتي به روز و تخصصي را به دست اندركاران و كارفرمايان پروژه هاي عمراني در تراز مملكت و حوزه‌ ارائه كند .


برچسب: آب بندي ديوار حائل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۵:۱۹ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)