آب بندی دیوار حائل آب بندی دیوار حائل .

آب بندی دیوار حائل

اثر استفاده از خاک – سیمان بر رفتار دیوارهای حائل خاک مسلح ژئوسنتیتیکی

مهدی
درخشندی1، غزاله رحمتی2، مانی سجادی3 امروزه به کارگیری از دیوارهای حائل خاک مسلح با دارای اسلحه کننده های ژئوسنتتیکی جهت ارتقاء کارآیی و مقاومت در برابر بارهای سرویس زیاد رایج می باشد . از این رو تحقیقات گسترده ای جهت بهبود تلاش آن ها انجام پذیرفته میباشد . در این مطالعه با به کارگیری از مصالح خاک سیمان به تیتر ثبت کننده در دور و اطراف دارای سلاح کننده ها در اخلاق و رفتار استاتیکی دیوار قضیه مطالعه قرار گرفته می باشد . در نوع عددی به کارگیری شده، لایه های مسلح کننده در کاغذ خویش در اواسط یک لایه 30 سانتی متری از مصالح خاک سیمان قرار گرفته است . با به کار گیری از انجام یک سری چک های عددی پارامتریک، اثر مصالح خاک سیمان بر اخلاق جابه جایی جانبی بلوک های رویه و نیروی مسلح کننده ها تحلیل می شود . نتایج نشان می دهد که وجود خاک سیمان سبب ساز کاهش حداکثر درصد جابه جایی راه و روش دیواره و نیز چنین کاهش قابل ملاحظه ماکزیمم نیروی دارای اسلحه کننده ها می شود . در این مطالعه نیز چنین اثر ارتقا تعداد لایه های دارای سلاح کننده فارغ از حضور و به همراه خاک سیمان، قضیه بررسی قرار گرفته است .

 

آب  بندی دیوار حائل


کلمات
کلیدی: دیوارهای حائل خاک مسلح، ژئوگرید، خاک سیمان

1 .
استادیار گروه خاک و پی، دانشکده فنی و مهندسی دانشکده آزاد اسلامی واحد علم ها تحقیقات تهران 2 .
علم آموخته کارشناسی ارشد رشته عمران – مکانیک خاک وپی، دانشگاه فنی و مهندسی دانش کده اراک 3 .
دانشجویی دکترای عمران- مکانیک خاک و پی، دانشکده آزاد اسلامی واحد علم ها تحقیقات تهران

 

 

پی
نوشت:
طبق
درخواست اکثری از دوستان مبنی بر نشر لیستی از مقاله‌ها دارای ارتباط و پژوهش های انجام گردیده در حیطه ژئوسنتتیک، ژئوتکنیک و بقیه حوزه‌ های دارای ارتباط با مکانیک خاک و مهندسی پی، به ضمیمه لیستی از مقالات ارائه گردیده در دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی ( ۲۲-۲۳ مهر ۱۳۹۴) ارائه می گردد:


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۳:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ویژگی های فنی پلی یوریا

کف پوش پلی یوریا

نسبت
اختلاط حجمی 2-1
ویسکوزیته
(Cº 25) جزء
A: cps 689
جزء
B: cps 650 ازدیاد
ارتفاع تحت کشش (Cº 25) مطابق ASTM D412 430%
سختی
(shore A) مطابق ASTM D2240 100
سختی
(shore B) مطابق ASTM D2240 55
100%
مدول مطابق ASTM D412 1400
200%
مدول مطابق ASTM D412 2800
مقاومت
پارگی مطابق ASTM D624 KN/m
5/101 اشتعال
پذیری (UBC) کلاس
2 نقطه
اشتعال بیش
از Cº 93 مقاومت
سایشی (kg 1/1000 سیکل) کمتر
از mg 20 کاهش وزن انعطاف
پذیری مندرل mm 3 مطابق ASTM D1773 پاس
بسته
بندی ست
بشکه‌های فلزی 400 لیتری زمان
انبارداری (Cº50-0) 12
ماه

خاصیت
فرایندی در دمای Cº24 و رطوبت نسبی 54%:
مقطع
ژل شدن 20-6
ثانیه خشک
شدن
سطحی
(125 میکرون) 45
ثانیه کم آب
شدن کامل 24
ساعت

جدول
مقاومت شیمیایی برای 24 ساعت غوطه‌وری: مطابق ASTM D3912
جور
مواد شیمیایی فیض
در Cº25 اسید
استیک 5% تائید
ضد
یخ تائید
روغن
ترمز (DOT3) سازه
به شرایط گازولین
تائید
اسید
هیدروکلریک 20% تائید
روغن
موتور تائید-
تنها تغییر رنگ دارد سوخت
دیزل تائید
اسید
سولفوریک 10% تائید
هیدروکسید
سدیم 10% تائید
روغن
دنده تائید
سوخت
جت JP4 بنا
به شرایط زایلین
بنا
به شرایط


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

دیوار حائل

شود .
دیوارهای حائل از حیث ظاهری بسیار مشابه دیوارهای برشی می باشد البته از حیث عملکردی و بارگذاری زیاد متفاوت تر از آن هست .
وجود دیوار حائل علاوه بر مهار فشار خاک پشت آن، می تواند در سبک سازی بنا هم نقش ایفا نماید . براساس بازنویسی چهارم استاندارد 2800، در صورتی که وضعیت بند 3-3-1- 2 این استاندارد کاملاً ارضا شود؛ می توان سطح پایه را به بالای دیوار حائل منتقل کرد . با این عمل ضریب زمین‌لرزه حساب و کتاب گردیده و در سود اندازه نیروی زلزله وارده بر سازه کاهش یافته و سازه با مقطع کوچکتری جوابگو خواهد بود .
بارهای مختلفی از قبیل توشه یخ، فشار آب زیرزمینی، توشه سیل، توشه ناشی از وزن، توشه لرزاه ای و … به دیوار حائل وارد می شود که بعضا از آن ها با ارائه دیتیل های مطلوب در حین اجرا قابل صرف حیث کردن می باشد .
بارهایی که در طراحی دیوارهای حائل در قابل انعطاف افزار موضوع به کارگیری است، عبارتند از : فشار جانبی خاک پشت دیوار و فشار دینامیکی ناشی از زمین‌لرزه .

آب بندی  دیوار حائل
مقدار بارهای وارده براساس ارتباط ها مکانیک خاک و به فیس دستی حساب و کتاب شده و برای اعمال قابل انعطاف افزار استعمال خواهد شد . جهت این بارها همواره طوریست که دیوارهای حائل را به سمت درون زیرزمین هل می دهد .
برخی از قدم های پباده سازی دیوار حائل مشابه دیوارهای برشی بوده ولی بقیه گام ها به صورت مخصوص برای طراحی دیوار حائل در نرم افزار می باشد .
پیش از شروع طراحی دیوارهای حائل در قابل انعطاف افزار، باید آرماتورگذاری برهه زمانی دیوار با رعایت قانون ها آرماتورگذاری مبحث نهم فیس گیرد؛ زیرا نرم افزار قادر به اعمال و در اختیار گرفتن مداد آن ها نمی باشد .
برای ارتقاء سرعت طراحی، عموماً یک دیوار از هر قاب که ارتفاع بیشتری نسبت به سایر دیوارهای به عبارتی قاب دارااست (دیوار بحرانی) انتخاب گردیده و همان دیوار لود و طراحی می شود .
پس از پباده سازی دیوار بحرانی (تعیین آرماتورگذاری قائم و افقی آن)، می توانایی با تعمیم آماتورگذاری آن به سایر دیوارها؛ نسبت به ترسیم نقشه های سازه ای دیوار حائل مبادرت نمود .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۹:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

باکس ژئوبگ

ورق ژئوتکستایلجعبه
ژئوبگ روشی تماما کاربردی جهت جلوگیری از فرسایش سواحل و رودخانه ها و همینطور مستحکم سازی حاشیه جاده ها و فیلتراسیون ریز دانه ها به عمل می رود
از دیگر کاربردهای این جنس می بضاعت به استفاده در مبارزه ها جهت ایجاد سنگر - خاکریز و ساختمانهای عملیاتی نام برد .

گابیون ژئوتکستایل ها با کاربردهای گوناگون متشکل از مشهای فلزی یه همراه ژئوبگهای ساخته گردیده از ژئوتکستایل نقش بسیار مهمی در کنترل سیلاب ها و در دست گرفتن مسیر رودخانها ایجاد می کند .

از مزیت های با اهمیت این متاع سرعت اجرا در محل می باشد .

به
علت وجود ژئوتکستایل در این مال از فرساایش خاک جلوگیری می شود


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۱:۱۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مبانی طراحی

.,,

دیوار حایل دیواری می‌باشد که برای مراقبت پایداری عده خاک در فصل مشترک یک اختلاف طول مورد به کارگیری قرار میگیرد . دیوار سیل‌بند علاوه بر وظیفه فوق، بایستی از فرسایش جداره‌ها و رمز ریزشدن سیلاب به حوزه‌ زمینه محافظت پرهیز نماید . دیوار سیل‌بند علاوه بر فشار خاک، ذیل تأثیر فشار ناشی از سیلاب، آب زیرزمینی و برکنش (نیروی ارشمیدس) هم است . یک دیوار در یک ترکیب بارگذاری میتواند در جایگاه دیوار حایل و در ترکیب بار گذاری دیگر، به عنوان دیوار سیل‌بند تلقی شود .

نیروهای
مؤثر بر دیوارهای حایل و سیل‌بند دیوارهای حایل یا سیل بند بایستی پایین اثر بارهای زیر یا این که ترکیبات نامساعدی از آن‌ها موضوع پباده سازی و یا این که حساب و کتاب قرار گیرند .

توشه
مرده وزن
خاک فشار
جانبی خاک فشار
آب زیرزمینی فشار
برخاست (برکنش) فشار
جانبی ناشی از سربار فشار
بازخورد امواج نیروهای
زلزله فشار
یخ دیوارهای
سیل‌بند عملکرد با اهمیت دیوار سیل‌بند سوق دهی رواناب و پرهیز از توسعه سیل در ناحیه مورد مراقبت است . دیواره سیل بند، در یک وجه ذیل تأثیر بار گذاری فشار هیدرواستاتیک سیلاب و در وجه دیگر تحت تأثیر فشار خاک و آب زیرزمینی میباشد . دو مدل کلیدی سیل بندها، عبارتند از سیل بندهای رودخانه‌ای و سیل بندهای ساحلی . سیل بندهای رودخانه‌ای در ارتفاع مشخصی از ساحل رودخانه یا این که مسیل اجرا شده و در هنگام سیلاب با دوری از ورود سیل به زمین ها کشاورزی و شهری، ذیل تأثیر فشار هیدرواستاتیک از سمت رودخانه تا مرحله سیلاب قرار می‌گیرند . در پیش‌رو سیل بندهای ساحلی که در کنار دریاها اجرا می‌شوند، ذیل تأثیر بارهای کوتاه بازه زمانی ناشی از بالا داخل شدن آب در اثر موج، ضربات موج، یا این که اثر جزر و مد دریا می باشند . امواج ساحلی ماهیت دینامیکی داشته و در برهه زمانی چندین ثانیه بر بنا اثر می‌کند . در خلال طوفان، به علت سرعت باد و شدت بازخورد امواج، اجرای عملیات ترمیمی در دیوار ساحلی و همینطور شریان‌های کلیدی دارای ارتباط با آنها زیاد مشکل می‌باشد . لذا باید با اعمال پیش بینی ها طراحی و جزییات اجرایی مناسب، از عملکرد رضایت بخش دیوارها در شرایط بحرانی مطمئن شد .

ملاحظات
عمومی دیوارهای سیل‌بند و ساحلی، غالباً پایین تأثیر نشت از میان جسم سازه ، زیرنشت یا جریان زه در بخش تحتانی یا نشت در محیط و انتهای خود می باشند . کنترل نشت از گزاره ملاحظات اصلی در طرح دیواره‌های سیل‌بند میباشد و نشت کنترل نشده معمولاً سبب ساز به ارتقا فشار و یا این که ساخت فشار برخاست (برکنش) در پایین دیوار و کاهش ضریب ایمنی پایداری خواهد گشت .

ارتقا فشار منفذی در مصالح تحت پایه یا در حوالی پنجه دیوار ممکن می باشد شرایط ژئوتکنیکی را جهت جوشش ماسه یا این که تورم خاک در تحت اساس را فراهم نماید . پدیده نشت در پایه ممکن می باشد دارنده چنان سرعتی باشد که برای جابه‌جایی مصالح غیرچسبنده زیر شالوده و ایجاد پدیده رگاب کافی باشد . کنترل نشت، مستلزم طراحی جزییاتی میباشد که فشار نشت و سرعت حرکت آن در خاک در محدوده مجاز، حفظ شود . در بعضی مورد ها ممکن می‌باشد نشت کنترل شده حتی در رخ بلندمرتبه بودن اندازه آن، فاقد خطر دورازشوخی باشد . در صورتی که دیوار سیل بند برای نگهداری بخشها مسکونی احداث شود، می بایست نشت آب از روش پمپ نمودن آن به خارج از حیطه حفاظت شده تخلیه شود . 

آب بندی دیوار حائل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۷:۰۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

تفاوت دیوارحائل بتن آرمه با دیوار برشی:

آب بندی دیوار حائل

1- دیوارهای برشی دارنده سعی داخل ورقه ای بوده (خمش در دیوار در ورقه دیوار تولید می شود) در حالی که دیوار حائل عمدتاً دارنده سعی برون کاغذ می باشد (خمش دیوار در بیرون ورقه آن اتفاق می افتد) .

2- بارهای وارده برای طراحی دیوار برشی عمدتاً لرزه ای البته توشه های وارده برای طراحی دیوار حائل عمدتا استاتیکی و گاهاً لرزه ای می باشد .

3- راستای توشه وارده بر دیوار برشی نیز راستا با کاغذ دیوار البته راستای بارهای وارده بر دیوار حایل عمود بر کاغذ دیوار می‌باشد .

لزوم
به کار گیری از دیوار حائل
در چه مواردی بایستی به پباده سازی و اجرای دیوار حائل روی آوریم؟
حتماً تاکنون متوجه گردیده اید که در مواردی که دیوارهای زیر زمین در تماس با خاک دور و اطراف قرار داشته باشند و خاک نیرویی را از سمت خود به سمت دیوارها وارد کند، می بایست از دیوار حایل استعمال نمود .

امروزه در اکثر تولید و سازها دیوار حائل به تیتر یک بنا نگهبان دایم برای تقابل با فشار جانبی خاک در طبقات پایین زمین موضوع به کارگیری قرار می گیرد و به کارگیری از دیوارهای قطور بنایی به تیتر دیوار حائل ذیل زمین تقریباً منسوخ گردیده است .

از آنجایی که اغلب، سازندگان و کارفرمایان، نسبت به اجرای دیوار حایل دارای یک ذهنیت منفی بوده و آن را یک هزینه مازاد برای پروژه تلقی می کنند؛ اداره های نظام مهندسی اجرای دیوار حائل بتن آرمه برای زیر زمین های با عمده از یک طبقه (گودبرداری عمده از 3 متر از سطح صفر-صفر) الزام کرده هست .

از همین رو گاهاً طراحان با درنظر گرفتن مساله اقتصادی پروژه، برای ذیل زمین های یک طبقه، اجرای دیوار حائل بتنی را واجب ندانسته و ساخت دیوار با آجرفشاری و ملات ماسه سیمان با حداقل ضخامت 30 سانتی متر را ترجیح می دهند (همانند عکس زیر) .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۹:۵۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

موارد کاربرد الیاف پلیمری MFRC:

آب بندی دیوار حائل

الیاف پلیمری ماکرو سازه ای عاج دار در بتن قابل ارتجاع فرم پذیر از انهدام تیرهای بتنی در اثر کشش قطری جلوگیری کرده و در برخی از آزمایشها کاربرد الیاف پلیمری ماکرو سازه ای مقاومت برشی تیرها را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش میدهد.
نتایج آزمایشهای انجام شده بر روی ۷ تیر دارای الیاف پلیمری آجدار که چهار تیر آن خاموت هم داشته معادله زیر جهت برآورد Vcf پیشنهاد شده است .

معادله

Ft : مقاومت کششی بتن که از نتایج کششی مستقیم استوانه ۳۰× ۱۵ سانتیمتر بدست می آید.
: نسبت عمق موثر به دهانه برشی است.
اثرات انواع مختلف الیاف از طریق پارامتر Ft در معادله بررسی می شود روش طراحی پیشنهاد شده همان طریق ACI-318 را در مورد محاسبه سهم خاموت در ظرفیت برشی را دنبال می کند که به آن نیروهای مقاوم بتن نیز که براساس تنش برشی معادله بالا محاسبه شده اضافه می گردد.

موارد کاربرد الیاف پلیمری MFRC:
فن آوری نوین بتن الیاف پلیمری ماکرو سازه ای با خواص مناسبی همچون قابلیت جذب انرژی ،شکل پذیری بالا، مقاومت فوق العاده،پایداری در مقابل ترک خوردن را دارا میباشد که متناسب با آن میتوان موارد کاربرد فراوانی یافت.بتن الیاف پلیمری ماکرو سازه ای بهترین مصالح مورد استفاده در ساخت بناهای مقاوم در برابر ضربه همچون سازه های بتنی پناهگاهها، انبارهای نگهداری مواد منفجره،فرودگاهها، بتن غلتکی، ترمیم سازه ها ، بتن پاششی، پلها ،سکوهای نفتی، ورزشگاهها، سر ریز سدها، تقویت زمین و معادن،پوشش تونلTBM، منهول، کانال، لوله های بتنی، اسکله، دیواره های برگشت، تثبیت خاک، تزریق حفره های زیرزمینی، تدابیر زلزله، پوشش کانال، استحکام رامپ، استخرها، مخازن،سقفهای مسکونی، پیاده رو،مسیرهای عبور و مرور صنعتی و تجاری، پارکینگ، قطعات پیش ساخته، تاسیسات شیمیایی و غیره میباشد.
بتن الیاف پلیمری در سالهای اخیر در پروژه هایی نظیر:بتن غلتکی برای روسازی راهها و فرودگاهها ، بتن پلهای عظیم با تغییر شکلهای زیاد و بویژه در پوشش بتنی تونلها بکار رفته است .در ساخت پوشش تونلها بتن الیاف پلیمری با پاشیدن( Shotcrete) بر جداره تونل شکل می پذیرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۹:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

دیوار حائل

1- دیوار حائل وزنی : ا ین دیوار ا ز بتن عادی یا نصیحت می کرد ز مصالح بنایی ساخته می شود و پایداری آن در برابرواژگونی و لغزش بوسیله وزن هرج و مرج ن تامین می گردد . این جور دیوار معمولا تا ارتفاع 4 ــ 5 متر اقتصادی می باشد .

2 - دیوار حائل طره ای : این دیوار از مدل دیوار بتن دارای سلاح می باشد که پایداری آن توسط کارایی طره ای تامین می گردد . چکیده از پایداری این دیوار هم از وزن خاک جان دار بر روی پاشنه دیوار تامین می گردد . این دیوارها تا ارتفاع 7 متر اقتصادی می باشند .

آب بندی دیوار حائل

3 - دیوار حائل پشت بند دار : این دیوار مشابه دیوار طره ای هست با این تفاوت که در فواصل منظم دارای پشت بند ها یی عمود بر تیغه دیوار می باشد . این پشت بند ها شالوده و بدنه دیوار را به نیز متصل می نمایند و در مواقعی که دیوار طویل و یا این که ارتفاع آن بسیار است موضوع استفاده قرار می گیرند . پشت بند ها باعث کاهش لنگر خمشی و برش در دیوار می گردد . در صورتی که تیغه های تقویتی در جلو دیوار اجرا شوند به آن دیوار مبنا دار گویند .

4 - دیوار حائل صندوقه ای : این دیوار از قطعات بتن پیش ساخته ، فلز یا چوب ساخته می شوند و به وسیله مهارهائی که در خاک کوبیده می شوند تقویت می گرد ند .

5 - دیوار حائل نیمه وزنی : این دیوار تقریبا وضعیتی ما در بین دیوار وزنی و طره ای دارد و به منظور کاهش بعد ها و مصالح دیوار میزان اندکی فولاد در آن بکار برده می شود .

6
- دیوار مبنا پل ها : این دیوار ها اکثر وقت ها دیوارهای حائلی می باشند که همرا با دیوار های جناحی خاکریز دسترسی را نگهداری نموده و حفاظت حتمی در برابر فرسایش و تخریب شالوده پل را آماده می آورند این دیوارها از دو جنبه نصیحت میکرد ساسی از دیگر دیوار های حائل متمایز می گردند :
الف ) عکس العملهای انتهائی دهانه پل را حمل می نما یند .

ب ) چون در بالا مهار می شوند لذا بعید است که فشار محرک در خاک پشت آنان توسعه و گسترش یابد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

حفاظت و ایمنی چسب آب بندی


ملاحظات :
زمان
محافظت : یک سال در بسته بندی اولیه وضعیت
حفظ : ظرف در بسته، دور از رطوبت و یخزدگی و تابش بی واسطه فروغ و روشنایی خورشید بهترین
دای نگهداری : 10+ تا 30+ درجه سانتیگراد مدل
بسته بندی : جموع 14 کیلوگرم ( جزءA سطل 5/10 کیلوگرمی ، جزو B سطل 5/3 کیلوگرمی )

حفاظت

 

آب بندی دیوار حائل


و ایمنی :
این کالا آتش گیر میباشد . بایستی از گرما و شعله بدون واسطه به دور نگه داشته شود . در ظرف را بسته نگه دارید . محفظه اجرا بایستی دارای سیستم تهویه مطلوب باشد . از تماس بی واسطه و همیشگی با پوست جلو گیری نمایید . درصورت بلعیده شدن فوراً به دکتر معالج مراجعه شود . از تحریک مجروح به تهوع خودداری فرمائید . برای داده ها اکثر برگه اطلاعات ایمنی ( MSDS) موجود می باشد .

در
صورت استفاده در محفظه های سربسته موردها ایمنی پایین را برای جلوگیری از حریق سوزی، انفجار و آسیب وصال به تندستی رعایت فرمایید :
در هنگام اجرا و کم آب شدن سطح به طور اندازه کافی از هوای نو را به محفظه وارد کنید .
از ماسک و تجهیزات ضد انفجار استفاده فرمایید .
هرگونه جرقه، جوشکاری، کشیدن سیگار و واضح کردن شعله در محفظه اجرا ممنوع است .


تاییدیه
کیفیت :
تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی در میان المملی می باشد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۱:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آب بندی سازه ای

با توجه به لزوم جلوگیری از خوردگی و رنگ زدگی آرماتورهای بتن دارای اسلحه فونداسیون و دیوارهای حائل و هم ازمحلال بتن که عمدتاً بواسطه تماس با آب یا این که پساب فیس می دهد ، بکارگیری راهکارهای نوین مهندسی از اهمیت بسزائی برخوردار خواهد بود .


عرشه پل ها

آب بندی دیوار حائل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۷:۲۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)