آب بندی دیوار حائل آب بندی دیوار حائل .

آب بندی دیوار حائل

پلی اوره ساختمان

پلی
اوره ساختمان پلی اوره پوششی دو جزئی الاستومری میباشد که می توان به فیس یکدست و سوای درز اجرا شود . استفاده از مواد الاستومری پلی اوره به تیتر ماده آب بندی در پروژه های ساختمانی در کشورهای توسعه یافته مضاعف گسترده میباشد . پلی اوره علاوه بر آب بندی می تواند در مقاوم سازی بنا نیز به کارگرفته شود .اجرای پلی اوره به فیس اسپری بوده و در رخ به کار گیری از پلی اوره هیبریدی گهگاه با استعمال از غلطک هم اجرا می شود . یک عدد از خواص فراوان خوب پلی اوره پخت سرعت بالا پلی آن میباشد . در صورتی که آب بندی در خارج از ساختمان باشد بایستی از پلی اوره آلیقاتیک استفاده نمود و در صورتی که پلی اوره آلیقاتیک در دسترس نباشد می بایست لایه محافظ اشعه فرابنش نیز به تیتر لایه نهایی به عمل گرفته شود . پلی اوره دارای چسبندگی زیاد متعددی به زیر لایه ( بتن، آهن و . . ) خواهد بود . کاربردهای پلی اوره در آب بندی می تواند در روف گاردن ها، تونل ها ، بام ها ، منهول ها، خدمت های بهداشتی، عرشه پل ها ، پل های هوایی و . .خواهد بود . یک عدد از مزیت های کلیدی پلی اوره در آب بندی این میباشد که با اعتنا به سرعت پخت بالا می تواند در موردها واجب و اورژانسی هم به فعالیت گرفته شود . پلی اوره در شرایط متعدد آب و هوایی قابلیت و امکان به کار گیری دارد . تحمل دمایی پلی اوره مضاعف عالی می‌باشد به طوری می توانایی از آلاسکا تا استوا آن را به عنوان مواد آب بندی به فعالیت گرفت . همچمنین مکانهایی که دارنده ارتعاش و تکانهای شدید هستند به نحوی که عایق های عادی تحمل و کشسانی ندارند می توانایی از پلی اوره استفاده نمود .

آب بندی دیوار حائل
سقف
کاذب کناف – مزایا و معایب یکی از محصولات دارای اهمیت سقف کاذب ، سقف کاذب کناف هست که تفاوت متعددی با گونه های سقف نورگیر که از پنل هایی با فرآورده های متعدد گچی ، چوبی ، فلزی و . . . ساخته می شود و با پروفیل های مخصوصی به سقف سازه ساختمان اتصال پیدا می نمایند . کناف این مدل سقف ها تنوع زیادی دارا‌هستند ولی در شرای بخواهیم آن ها را آنالیز کنیم به دو جور کلی تقسیم بندی می شوند که در قسمت ذیل به شرح آن ها می پردازیم .

گونه های
سقف کاذب کناف به نظر مراحل کارکرد همانگونه که در بالا گفته شد ، سقف کاذب که نوعی سقف نورگیر هست به حیث فرایند کارکرد تنوع های گوناگونی دارا هستند ، اما در صورتیکه بخواهیم آن ها به رخ کلی تحلیل کنیم ، می توانیم آن ها را در دو جور کلی سقف کاذب اثبات کناف و سقف کاذب متحرک کناف تقسیم بندی کرد .

سقف
کاذب ثابت سقف کاذب کناف ثابت او‌لین مدل ای می باشد که می توانایی به تحلیل آن پرداخت . این دسته از سقف های به دو جور سقف کاذب ثابت یکدست یا ساده و دسته دوم سقف کاذب کناف طرح دار یا این که دکوراتیو ، تقسیم بندی می شوند . سقف های کاذب یکدست هیچ مدل درزی ندارند و آب بندی بدون نقص می باشند . بعد از آن از این که سقف کاذب یک دست را نصب کردید ، باید آن را رنگ آمیزی فرمایید تا از رنگ علاوه بر جلوه خاصی که ایجاد می کند از آن ها حفظ نماید .

سقف
کاذب متحرک این دسته از سقف های کاذب کناف بر خلاف سقف کاذب یک پارچه ، بدون درز نیستند و از نظر وزنی فراوان سبک می باشد . این گونه از سقف هم چنین بر مبنا استاندارد هایی که در سطح میان الملل مطرح می شود به علت وزن سبک آن ، زیبایی و هم چنین استحکام به حیث خوردگی جایگزین خیلی خوبی برای سقف های کاذب گچی می باشد .

کاربرد
سقف های کاذب کناف این گونه از سقف کاذب ، می تواند به عنوان پوشش انتهایی در پایین سقف حیاتی قرار بگیرد و جایگاهی برای پوشش تاسیسات الکتریکی گوناگون نظیر دوربین های مدار بسته ، اعلام آتش ، سیم های عبوری و . . . باشد . نیز چنین این نوع از سقف های به علت ظرافت بالایی که دارا هستند می توانند در زیبایی هر چه بیشتر ساختمان های اداری و تجاری و پاساژ و . . . . نقش موثری ایفا نمایند .

از طرفی مقاومت بالای این جور از سقف های در برابر ضربه ، رطوبت ، حرارت و الکتریسیته باعث گردیده هست که این گونه از سقف های کاربرد های گوناگونی در پوشش آشپزخانه ها ، مریضخانه ها ، سرویس های بهداشتی و گرمابه ، و نیز چنین به عنوان تیغه های جدا کننده سقفی کاربرد داشته باشند .

 

مزایای
سقف کاذب کناف -این
مدل از سقف ها به علت اقتصادی بودن نسبت به تولیدات سقف نورگیر بالای آن ها کاربرد متعددی را در بین اشکال سقف کاذب پیدا کرده اند
– این نوع از سقف های اکثر زمان ها گذشته از نصب پیش ساخته می شوند و در محل نصب می گردند همین امر منجر گردیده می‌باشد که این جور از سقف ها نصب آسان ، سرعت بالای نصب مخصوصا هنگامی که وسعت متعددی را پوشش می دهند داشته باشند .

– یکی از معضل های سقف کاذب دسترسی به تاسیساتی می‌باشد که در پشت آن ها قرار دارا‌هستند .
از این رو این گونه از سقف کاذب این بحران را به صدق حل و فصل نموده است

همان طور که در بالا گفته شد یکی از مزایای با اهمیت این گونه از سقف ها وزن سبک آن ها نسب به بقیه سقف های کاذب است
سه مزیت بالا مهم‌ترین مزایای این دسته از سقف کاذب می باشند . ولی بدون شک مزایای دیگری نیز برای این گونه از سقف کاذب وجود دارااست که به طور کامل در مطلب دیگری آن ها را پوشش خواهیم بخشید .


برچسب: آب بندی دیوار حائل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۴:۰۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)