آب بندی دیوار حائل آب بندی دیوار حائل .

آب بندی دیوار حائل

آرماتور بندی دیوار ها

یک عدد از اصولی که همواره در اجرای بنا های بتنی زمینه دقت قرار گرفته و تاثیر بسزایی بر استحکام آنان می گذارد آرماتوربندی است . آرماتوربندی مقاومت کششی سازه را ارتقاء می بخشد و آن را در برابر تنش های محیطی مستحکم می نماید . این رویکرد از پاراگراف اساسی ترین خط مش ها در ساخت ساختمان های امروزی به شمار می آید و بنا را از حیث اصول مهندسی قابل قبول می کند . در آرماتوربندی بایستی از میلگرد با مقدار های مناسب به کار گیری نمود تا بنا از استحکام واجب برخوردار شود . در اجرای آرماتوربندی، میلگردها با نظمی مختص در کنار یکدیگر قرار می گیرند و اتصال آن ها از روش بست های فلزی و یا جوشکاری سرد می باشد . آرماتوربندی به صورت میله های خمیده و در نیز قفل شده برای ایجاد ستون و فونداسیون ساختمان و به رخ چند میله بی آلایش که در کنار نیز قرار گرفته اند برای سقف سازی اجرا می گردد . خم نمودن میلگردها برای آرماتوربندی با به کار گیری از راه و روش های متفاوت صورت می گیرد که هر کدام از آن ها برای سازه های گوناگون مناسب می‌باشند . در کل آرماتوربندی به سه راه و روش آرماتوربندی منظم، گره ای و کرواتی انجام می شود . در هر سه رویکرد برای کنار هم نگه داشتن میلگردها از جوشکاری سرد به کارگیری می گردد زیرا جوشکاری عادی به عامل عدم تولید انعطاف پذیری حتمی سبب ساز به کاهش استحکام کششی آرماتور می شود .
آرماتوربندی از مزایای پایین برخوردار است:

آب بندی دیوار حائل
مقاومت بنا بتنی با به کارگیری از آرماتوربندی در برابر عواملی نظیر آتش و رطوبت بالا می رود .
بتنی که دارنده آرماتور می‌باشد مستمند به هزینه محافظت ندارد .
ساخت بنا های بتنی در مقایسه با سازه های فلزی به مهارت کمتری نیاز داراست .
یکی از مهمترین عواملی که مانع از انحراف ساختمان از حالت ابتدایی خویش می شود، آرماتوربندی است .
با استعمال از آرماتوربندی بتن را می توان به شکل های مختلف درآورد .
بتن آرمه در مقایسه با بقیه مصالح ساختمانی از اقتدار تراکم سازی بالایی برخوردار می‌باشد .
آرماتوربندی نقش مهمی در ارتقاء مقاومت کششی سازه ایفا می کند .
برای تولید ستون ها، فونداسیون و سدها آرماتوربندی شایسته ترین آیتم برای ارتقا مقاومت بنا می‌باشد .
بخوانید!
بتن و خصوصیت های آن منش
های بستن میلگرد با به کار گیری از سیم مفتول صورت قرارگیری میلگردها در آرماتوربندی نقش مهمی در بتن ریزی و این که بتن به نقاط متفاوت برسد ایفا می کند . هنگام ایجاد ستون هایی که در آنان از میلگرد سایز گرانقدر به کارگیری گردیده تلاش فرمائید برای آرماتوربندی و قالب فضای بیشتری در نظر بگیرید تا بتن به تمام نصیب ها برسد . برای قسمت هایی پایین خیس در آرماتوربندی بایستی از عایق به کارگیری شود تا مانع از رسیدن رطوبت خاک به سازه و تخریب آن شد . پیشین از بتن ریزی، آرماتور مطلقا باید بوسیله مهندسین محاسبه شود چون ممکن می باشد در اثر جا به جایی و یا این که بقیه امور ساخت و ساز سیم مفتول آن پاره شود . از این رو در شرای سیم مفتول میلگردها راحت و یا گشوده شده باید نسبت به بستن دوباره آن مبادرت نمود .
میلگردهایی که برای آرماتوربندی به کار می مراحل به دو شیوه بسته می شوند:
رویه
ضربدری
در این شیوه دو میلگرد روی نیز قرار گرفته و سیم مفتول به صورت ضربدری در ذیل و روی آنان قرار می گیرد . آن گاه انتهای دو رمز سیم با به کارگیری از انبردست به یکدیگر پیچ و محکم می گردد . در پایان کار بیش تر سیم مفتول به سمت پایین خم می شود تا تیزی نوک آن مشکلی ایجاد ننماید .

شیوه
بستن از کنار
در این راه و روش وقتی میلگردها روی یکدیگر قرار گرفتند، سیم مفتول از زیر میلگرد پایینی رد گردیده و پس از عبور از کنار میلگرد بالایی بسته می شود . این رویکرد بستن میلگرد راه کرواتی نام دارااست و برای آرماتوربندی سقف و فونداسیون ساختمان مسئله به کار گیری قرار می گیرد .


برچسب: آب بندی دیوار حائل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۱:۰۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)