آب بندی دیوار حائل آب بندی دیوار حائل .

آب بندی دیوار حائل

آب بندی سرویس های بهداشتی

آب بندی سرویس های بهداشتی، یا عایق کاری در برابر آب و رطوبت در سرویس بهداشتی ، حمام و استخرها به دلیل این که این فضاها به طور دائمی در معرض آب هستند، امری اضطراری می باشد . در خیلی از مواقع عدم آب بندی و عایق کاری درست خدمت های بهداشتی مشکل ها فراوانی را برای ساکنین منازل، ساختمان ها و استخرها ایجاد می نماید .

یکی از نکات کلیدی که سبب به پیروز یا این که ناموفق شدن آب بندی و عایق کاری رد برابر آب و رطوبت در اماکنی که بازخورد مستمر با آب دارند می شود، اعتنا و یا عدم دقت به محل اتصال دیوار های با کف و سقف است . از آن جایی که دیوارها و سقف و کف در محل تقاطع اتصال ضعیفی دارا‌هستند و هم حرکت بنا ای که ناشی از تنش های حاصل از بار گذاری و باربرداری یا انبساط و انقباض می باشد، که اکثر تایم ها در این محل ها پدیدار می شود . این نقاط اهمیت خاصی در آب بندی پیدا می کنند و معمولا شروع نفوذ آب و رطوبت از این محل هاست .
نکته بعدی دارای اهمیت بعدی در روش چیدمان کاشی ها و سرامیک هاست . دقت گردد که هنگام نصب کاشی و سرامیک درز در بین آن ها الگوی اثبات و معینی داشته باشند نگهداری پهنای درزها ، نکته کلیدی دیگری در پیروزی یا این که عدم پیروزی آببندی در خدمت های حمام ، دستشویی و … . است . برای این کار از ابزاری به اسم اسپیسر هم میتوان به کار گیری کرد .

آب بندی دیوار حائل
آببندی
سرویس های بهداشتی آببندی
خدمت های بهداشتی
نقاط
با اهمیت خیس در آببندی خدمت ها آببندی
درز دربین دیوارها و کف سرویسهای بهداشتی
آببندی
سرویس های بهداشتی نمونه
های فاصله ساز یا این که اسپیسر(Spacer)


آب بندی و عایق کاری خدمت های بهداشتی ، سرویس بهداشتی ، توالت ، خزینه و یا این که استخر ها و حوض ها بسته به این که مواد و مصالح به فعالیت رفته در کف و دیوارها از چه جنسی باشد، اشکالات و تبعات ویژه خویش را خواهد داشت . به طور مثال برای در خدمت های بهداشتی و حمام که اکثر از کاشی و سرامیک به کارگیری می گردد خود مصالح جراحت ظاهری نمی بینند، البته عدم درزبندی درست میان کاشی ها و سرامیک ها سبب ساز عبور آب از درزها و نفوذ به فضاهای همسایه می شود . همچنین انباشت آب و رطوبت در پشت کاشی و سرامیک ها باعث بروز پوسیدگی و آلودگی های بهداشتی در پس مسئله آن ها می گردد .

نقص‌ دیگر دارای ارتباط با این فضاها در رخ عدم آب بندی و عایق کاری صحیح خدمت های بهداشتی و حمام ، در دیوار های بیرونی قابل مشاهده می‌باشد . دیوارهای بیرونی بسته به جور اندود یا این که پوشش شان عارضه های گوناگونی نشان می دهند . برای نمونه در صورتیکه گچ باشد به صورت شوره زدگی و قابل انعطاف شدن گچ و به مرور یار با ورم کردگی و ریزش گچ ها همراه خواهد بود . در شرای پوشش رنگی داشته باشد رنگ ها ترک خورده و پوسته می نمایند و در نهایت می ریزند . در مسئله مصالح دیگر نیز نظیر کاغذ دیواری نیز موارد فوق راست گو میباشند . در تمام مراحل آب بندی بایستی به این نقاط اعتنا ویژه ای گردد . و در نقطه پایان تمام پروسه کار در نقاط اتصال دیوار و کف، از ماستیک ها و خمیرهای آب بند کننده با خاصیت کشسان یا الاستیک و یا این که به کار گیری از جزئیات اجرایی صحیح و مطلوب می باشد .

به کارگیری
از ماستیک برای آب بندی استعمال
از ماستیک برای آب بندی

به طور کلی در بیشتر ساخت و ساز های میهن برای آب بندی خدمت های حمام ، سرویس بهداشتی و استخر از قیر به صورت ایزوگام یا قیرگونی به کار گیری می شود . پس از شکل گیری کف و دیوارها در ساختمان که معمولا کف بتن یا سیمان است، دیوارها فارغ از این که مصالح آن ها هر چه باشد سیمان کاری گردیده و پس از آن لایه های قیری فراهم گردیده ذیل عنوان ایزوگام یا قیرگونی استعمال می گردد .

مزایا و معایب سیستم های پایه قیری در جای خود بحث می شود، اما دست‌کم اختلال این سیستم خلل چسپیدن و اتصال مصالح بعدی به آن هاست . این مسئله در درون سرویس های دستشویی و حمام با چندین ضربه انگشت قابل لمس می باشد . به طوری که در هر جا صدای ضربه ها بم و کوبه ای گردد نشانگر آزاد شدن اتصال کاشی و سرامیک از بستر می باشد . و در این نقاط کاشی و سرامیک اصطلاحا خودشان را ول کرده اند .

نمایشگر
ویدیو
00:00
04:13

 


ماستیک
چیست؟ ماستیک، یک چسب ساختمانی با کیفیت بالا است . که معمولا برای اتصال سقف، دیوار و کاشی کف، بتن، آسفالت، چرم و پارچه به کارگیری می شود . از ویژگی های ماستیک می بضاعت و توان به چسبناکی و ضد آب بودن، مقاوم در برابر تغییر‌و تحول شکل و استمرار آن اشاره کرد . ماستیک با داشتن موقعیت خمیری، در ساختمان به عنوان یک سیلر یا پرکننده به کار گیری می شود .


برچسب: آب بندی دیوار حائل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۶:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)