آب بندی دیوار حائل آب بندی دیوار حائل .

آب بندی دیوار حائل

نم و رطوبت دیوار

نم
و رطوبت دیوار و رفع آن

برای رفع نم و رطوبت در هر قسمت از ساختمان، مقدمه باید علت آن شناسایی و رفع شود . بعد اقدامات ترمیمی (عایق رطوبتی، گچ و نقاشی دیوار) انجام می شود .

برای
تشخیص علت نشت رطوبت و آب موردها پایین را بایستی در لحاظ گرفت:
1 . درصورتی که چکه آب مقطعی باشد (یعنی صرفا گهگاه آب چکه کند) به احتمال فراوان نشت از لوله فاضلاب و یا عایق رطوبتی هست آب بندی دیوار حائل

2 . مشاهده تغییر تحول شدت نم یا چکه آب، با بستن فلکه حساس آب هم می تواند در تشخیص علت آن موءثر باشد .

3 . عدم به کارگیری از سرویسهای بهداشتی برای بازه زمانی تعدادی روز، و مشاهده تغییر‌و تحول چکه و رطوبت می تواند به شناسایی علت امداد کند .

4 . رنگ آب و رطوبت دیوار هم می تواند در گزینش مرجع آن امداد بسزایی نماید .

در مواردی که علامت های فوق راهگشا نباشند، تشخیص نشت از لوله آب یا این که فاضلاب از شیوه بازرسی محل و یا این که چه بسا استفاده از دستگاه مقدور خواهد بود .

رطوبت
دیوار سرویس های بهداشتی در صورتیکه لایه ایزوگام و یا این که قیرگونی سرویسهای بهداشتی بدرستی کار کنند، نباید رطوبت از سرویسهای بهداشتی به خارج نشت کند . معمولا نشت رطوبت به برهان عدم اجرای صحیح کفشور اتفاق می افتد .
اجرای صحیح کفشور مطابق شکل پایین است:
نصب
کفشور در کاشی کف - اجرای کفشور مطابق شکل بالا، باعث می شود که نم و رطوبت توده گردیده در کف، براحتی از شیوه لوله فاضلاب بیرون شود .

- البته درصورتی که لوله کفشور در لوله فاضلاب "کیپ" باشد، یا این که این که لوله فاضلاب بالاتر از لبه ایزوگام قرار گیرد، رطوبت توده شده در کف، به تدریج به دیوارهای سرویس بهداشتی سرایت می نماید .

برای
رفع نم سرویسهای بهداشتی یک سری رویکرد فعالیت وجود دارد که هر کدام در جای خود کارساز هستند: 1-ریختن دوغاب پودر سنگ و سیمان سپید روی کاشی کف .

-در این رویکرد سیمان سپید الک گردیده و پودر سنگ را با نسبت 1 به 3 ترکیب می کنند . (1 نصیب سیمان سپید و 3 قسمت پودر سنگ) .

-با بیشتر کردن آب به این مخلوط، دوغاب دیوانه می سازند و روی بند کاشی های خدمت بهداشتی می ریزند .

-پس از 5 تا 10 دقیقه که دوغاب محکم شد، آنرا با گونی یا این که پارچه از روی مرحله پاک می کنند .

2-استفاده از مواد شیمیایی برای آب بند کردن درز کاشی ها .

در مواقعی که بند کاشی ها لبریز باشد و نم به دیوار سرویسها نشت کرده باشد، این احتمال وجود داراست که آب از بند کاشی ها عبور کرده باشد . برای رفع این مشکل موادی صنعتی ساخته شده و در ابزار فروشی ها موجود می باشند .

برخی
از این مواد عبارتند از:
ژیکا بام، ژل آب بندی C2، مایع آب بندی Timax و . . .

هر یک از این مواد به روشهای نوشته شده در بروشور خویش به کار گیری می شوند .

3-تخریب کف سرویس و اجرای لایه قیرگونی یا این که ایزوگام نو .

در این رویکرد کل کف خدمت تخریب گردیده و خارج می گردد و پس از اجرای لایه قیرگونی و یا ایزوگام جدید، مجددا کف را با سرامیک می پوشانند .


برچسب: آب بندی دیوار حائل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۶:۵۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)